to top

YATAK ODALARI DEKORASYONUNA 2016 RENKLERİNİN ETKİSİ

yazı5 kpk

2016 yılının renkleri olan Pembe Kuvars ve Dingin Mavi renklerinin salon dekorasyonunda kullanım önerilerinden daha önceki yazımda bahsetmiştim. Bu yazımda ise bu iki rengin beraber olarak yatak odalarında kullanımlarından bahsedeceğim.

 

yazı5-2

Enerji sistemini dengeleyen ve sakinleştirici özelliğe sahip olan mavi rengi, yatak odası dekorasyonunda rahatlıkla kullanabilirsiniz. Sadece fazla kullanımı melankolik ve karamsar bir ruh haline sebebiyet vereceği için diğer renklerle dengelemek gerekmektedir. Bu dekorasyon örneğinde mavi rengin pembe ile tamamlanarak dengelendiğini görmekteyiz.  Mavi duvar üzerindeki küçük bir detayla pembe kullanımının devam ettirilmesi, mekanı daha bütün olarak algılamamıza yol açmaktadır.  Buradaki en önemli nokta ise bu iki pastel rengin bakır tonlarıyla muhteşem uyum içinde kullanılması olacaktır. Sizlerde pastel renklerini yaşam alanlarınızda kullanmayı düşünüyorsanız birkaç parça bakır dekoratif ürün ile tamamlamayı unutmayın derim.

 

yazı5-1

Hayallerin rengi olan pembe, aynı zamanda rahatlık hissini barındırdığından yatak odaları için tercih edilebilecek bir renktir. Yukarıdaki dekorasyon örneğinde pembe renk ağırlıklı bir yatak odası görmekteyiz. Bu rengin tamamlayıcısı olarak farklı oranlarda kullanılan diğer renkler ise bu dekorasyon örneğinin püf noktalarını oluşturmaktadır. İlk püf nokta, pembe ile uyumlu ve yumuşak geçişlere sahip olan mavi rengin, kapıda kullanılması ve oda içerisinde de bütünlüğü sağlayacak şekilde küçük detaylarla devam ettirilmesidir. İkinci püf nokta, yatağın siyah renkte tercih edilerek mekanda ön plana çıkmasıdır. Son püf nokta ise, koltuk renginin beyaz olarak kullanılıp, yatak odasını daha sade  hale getirmesidir. Bu şekilde yaşam alanınızın dekorasyon bütünlüğünü sağladıktan sonra, diğer detayları zevkinize göre farklı şekilde değerlendirebilirsiniz.

Bir başka dekorasyon fikrinde görüşmek üzere…

 

 

 

 

 

 

Tuğçe Öztürk

Bir yorum yazınız

Instagram
No images found!
Try some other hashtag or username