to top

Mermer Banyo Dekorasyonu

yazı14-kpk

Günümüzde seramik üreticileri doğal görünümlü malzemeleri ve geniş renk seçenekleri ile ciddi bir alternatif teşkil etseler de, en lüks ve özel banyolarda hala mermer tercih ediliyor.

Mermer uzun yıllar kullanılması, doğal olmasının getirdiği sonsuz desen seçenekleri ve her renkte bulunabilmesi sebebiyle biz mimarların da gözbebeği.

Zevkinize ve banyonuza en uygun mermerleri seçerken; renk, damar yapısı, kesim ve döşeme tekniği gibi pek çok konuya karar vermeniz gerekiyor. Bazılarımız mümkün olduğunca sade desenli taşları beğenirken, bazılarımızın tercihi de tablo gibi mermerlerden yana olabiliyor. Bu yazımda fotoğraflar eşliğinde mermerle yapabileceğiniz birbirinden farklı banyolardan örnekler sunacağım.

 

Bianco Carrara 

İtalya’nın en ünlü mermeri olan Carrara, sadelikten yana olanların daima birinci tercihidir. Beyaz zemini ile küçük banyolarda bile bir ferahlık hisssi sağlarken, asil görünütüsüyle çok şık bir mekan yaratmanıza yardımcı olur.

yazı14-1

 

Calacatta / Purple Vein

Mermer deyince aklınıza daha belirgin damarlı bir görüntü geliyorsa, fakat beyazın sadeliğinden de ödün vermek istemiyorsanız aşağıdaki seçenekler sizin için daha uygun olacaktır.

Bu taşları hem normal bir şekilde kullanabileceğiniz gibi, hem de damar takibi ya da “bookmatched” olarak kullanabilir, müthiş desen ve şekiller yaratabilirsiniz.

yazı14-2

yazı14-2.2

 

Crema Marfil / Lykia Beige ve Genel Bej Mermerler

En çok tercih edilen mermer renklerinden olan bej, sadeliği ve şıklığı ile hemen her ortamda hem ferah hem de dinlendirici bir etki yaratıyor. Türkiye’de her renk tonunda çıkarılan bej mermerlerden bir tanesi muhakkak size de hitap edecektir.

yazı14-3

 

Equator / Serpeggiante

Son yılların mermer trendlerinden biri de bu düz çizgili taşlar. Özellikle dar banyo zeminlerinde derinlik hissi uyandırmak için kullanılabilir. Serpeggiante’nin açık griden siyaha kadar pek çok renk seçeneği bulunduğunu da belirteyim.

yazı14-4

yazı14-5

 

Rainforest

Son zamanlarda masa ve sehpalarda karşımıza sıkça çıkan bu malzeme, özellikle duş duvarlarınızda ve banyo zeminlerinizde tablo gibi duracak.

yazı14-6

 

Dark Emperador

Adına yakışır bir asalet ve şıklık sağlayan bu koyu kahverengi İspanyol mermeri, özellikle geniş ana banyolarınızda klasik ve lüks bir atmosfer yaratacaktır. En çok tercih edilme nedeni, banyo kapıları ve dolapları gibi kahverengi ahşaptan ünitelere kusursuz uyumudur.

yazı14-7

 

 

Tuğçe Öztürk

Bir yorum yazınız

Instagram
No images found!
Try some other hashtag or username