to top

DEKORATİF ÜRÜNLER: SAATLER

saat1

Dekoratif ürün kullanımında ilk  tercihim büyük saatlerdir. Özellikle ev dekorasyonunda tercih edilen büyük dekoratif ürünler, kullanılan alanlarda birer odak noktası haline gelmektedir.  Aklınıza ilk olarak şöyle bir soru gelebilir. Örneğin “salon dekorasyonunda” bu saatleri nasıl ve nerede kullanmalıyız hatta bu ve benzeri dekoratif ürünlere nerelerden ulaşabiliriz. Ben de bu yazımda bu sorulara cevap vermeye çalışacağım.

 

1

Yukarıdaki dekorasyon örneğinde görüldüğü üzere, duvardaki saat mekanın odak noktasını oluşturmuştur. Bu örnekte odak noktası oluşturmasının püf noktası ise duvar saatinin ebatlarıyla beraber kuşkusuz duvar renginin, saati ön plana çıkartacak kontrast bir renkte tercih edilmesidir. Böyle bir salon dekorasyonu yapmak için ana mobilyalar ile birlikte duvar renklerini naturel tonlarda kullanarak başlayabilirsiniz. Buna ek olarak öne çıkarmak istediğiniz tamamlayıcı mobilyaları veya duvarları daha baskın renk tonlarında kullanarak sizler de bu etkiyi yaratabilirsiniz. Bu saatin benzerini “MUDO CONCEPT” mağazalarında rahatlıkla bulabilirsiniz.

 

saat2

Hem saat hem ayna ikisini bir arada kullanmak diğer alanlarımızda farklı dekorasyon fikirlerini uygulamamıza olanak sağlamaktadır. Yukarıdaki görselde bulunan saatin yaşam alanlarımıza kattığı sade ve şık etki tartışmasızdır. Bu dekoratif ürünü, evinizin giriş hollerinde kullanarak derinlik hissi oluşturabilirsiniz. Aynı zamanda yemek odalarında, büfe üzerinde ayna tercih etmeyip boş duvarınızda tüm farklılığıyla yerini alabilirler. Modern ev dekorasyonunda rahatlıkla kullanabileceğiniz bu saati ,aynı doğrultudaki tamamlayıcı mobilyalarla kullanmanızı öneririm. İtalyan Reflex firmasına ait olan bu saati “STATÜ” mobilya mağazalarında bulabilirsiniz.

 

0607000200 paris 1823 clock, 1987300340 ballet school clock, 1987400310 market hall clock, 8538600000 oversize clock, 0892300440 harrington clock, 1004400820 wesley wood clock, 1618900210 grand central clock, 0606700820 traits de plume clock, 0383310820 trans edward clock, 1599100270 arden club loveseat, 1630600960 amber accent table

Fotoğraftaki dekorasyon örneğindeki saat kullanımını küçük salonlar için fazla göz yorucu olarak bulmaktayım. Eğer birden fazla saat kullanacaksak, bu saatlerin kullanım yeri geniş salonlardır. Buradaki dekorasyon fikrim ise diğer duvarların biraz daha sade olmasına yöneliktir. Aynı mekanda birbirleri ile yarışan iddialı duvar aksesuarlarının kullanılması yorucu olmakla beraber vurgulamak istediğimizi etkiyi azaltmaktadır. Görselde ki gibi taş duvar olmasaydı da yine saatler aynı güzelliği ile göz alıcı olurdu. Bu saatlerin benzerleri ise online dekorasyon alışveriş sitelerinde karşınıza çıkabilmektedir.

 

3-1

Yukarıda bulunan görseldeki örnek, baştan beri yazımda bahsettiğim dekorasyon fikirlerinin özetini oluşturacak niteliktedir. Öncelikle, yaşam alanlarınızda farklı bir dekorasyon etkisi yakalamak istiyorsanız büfe ya da konsol üzerine görseldeki gibi objeler kullanmak doğru bir tercih olacaktır. Daha önceden de bahsettiğim gibi duvar rengi, saati ön plana çıkaracak şekilde düşünülmüştür. Buradaki dekorasyon önerim ise kullanılan dekoratif ürünlerin asimetrik duruşunun yarattığı farklılıktır. Sade ve şık olan ana mobilyaları yine aynı özellikteki dekoratif ürünlerle tamamladığınızda bu dekorasyon örneğindeki gibi bir etkiyi yakalayabilirsiniz. İspanyol markası olan Nomon saatlerinin farklı modellerini “CASA” mobilya mağazalarında bulabilirsiniz.

 

saat5

Bu dekorasyon fikrini tamamı ile çok beğendiğim için sizlerle paylaşmak istedim. Yüksek pencerelere sahip bir yaşam alanında, pencereye uygulanan saat ile mekanda kullanılan eşyaların birbirleriyle uyumunun mekanı ne kadar çok değiştirdiğini görmüş oluyoruz. Bu fotoğraftaki gibi pencere ile saat detayını uygulayan ya da uygulamış olanların benimle paylaşmasını memnuniyetle beklerim.

 

 

Tuğçe Öztürk

Bir yorum yazınız

Instagram
No images found!
Try some other hashtag or username